Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ»

Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ»

Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» було створено 29 квітня 1991 року групою молодих офіцерів - випускників відомого радянського військового училища КВІРТУ ППО, які після звільнення з армії знайшли застосування своїх знань і навичок у найскладніших економічних умовах, що склалися в Україні на початку 90 - х. У ті роки перед приватним підприємством, що спеціалізується на розробці і виробництві такого наукоємного і технічно складного продукту, як засобу для повітряного радіолокаційного забезпечення ППО, ВПС і управління повітряним рухом, було поставлено ряд завдань, від вирішення яких залежало майбутнє компанії. Ситуація погіршувалася відсутністю будь-якої державної підтримки науково-технічних розробок у зазначеній сфері, хронічно недостатнім фінансуванням внутрішнього оборонного замовлення та загальної складною економічною ситуацією в країні. У зазначених умовах керівництвом підприємства було прийнято рішення про концентрацію науково-технічного потенціалу компанії на розробці та впровадженні нових зразків техніки, які можуть бути конкурентоспроможними як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. На початку 90-х років були розроблені перші екземпляри телеграфних адаптерів для мережі авіаційного фіксованого електрозв'язку та радіолокаційних екстракторів А1000, поставлених для потреб державного підприємства з обслуговування повітряного руху України «Украерорух». Протягом наступних 10 років «Аеротехнікою» для зазначеної організації були створені і впроваджені автоматизовані системи для шести центрів управління повітряним рухом (УПР) України і двох термінальних зон.


Пізніше, з метою створення єдиної системи інформаційного забезпечення держави, «Аеротехніка-МЛТ» провела успішну інтеграцію цивільної системи УВС з військової. Автоматизована система УВС ДП «Украерорух» була уніфікована і інтегрована з розробленою для потреб ВПС України системою збору, обробки і передачі радіолокаційної інфоромації. Такий підхід дозволив забезпечити постійний обмін інформацією про повітряну обстановку між командними пунктами частин ППО і цивільними центрами УВС, що дало можливість забезпечити економію ресурсу дорогих бойових РЛС і підвищити безпеку польотів.


Для систем УВС, ППО і ВПС роль оглядових РЛС переоцінити важко. Проте величезний парк таких РЛС, наявний у розпорядженні багатьох країн світу, на сьогоднішній день морально і фізично застарів і вимагає модернізації або заміни через невідповідність якості видаваної інформації вимогам сучасних АСУ. Заміна застарілих станцій на нові є радикальним, але досить дорогим шляхом задоволення висунутих вимог. Модернізація найчастіше є оптимальним - за критерієм «ефективність-вартість» - рішенням для покращення тактико-технічних характеристик та продовження ресурсу оглядових РЛС. Саме цим шляхом пішла «Аеротехніка». Радіолокаційні екстрактори, вироблені підприємством, користуються високим попитом як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку. Установка екстракторів дозволяє в короткий термін і при невеликих витратах модернізувати стару радіолокаційну техніку до рівня, що відповідає сучасним зразкам. Зазначені переваги подібної модернізації були оцінені користувачами перш за все в державах, система ППО яких побудована на використанні радіолокаційної техніки радянського виробництва. Висока якість продукції у поєднанні з гнучким підходом підприємства до потреб замовника дозволили розширити спектр модернізованих РЛС від РЛС радянського виробництва до РЛС відомих західних виробників. На сьогоднішній день розробки підприємства дозволяють забезпечити автоматичне зняття інформації практично з усіх існуючих оглядових радіолокаторів і радіовисотомірів. Крім того, НВП «Аеротехніка-МЛТ» стало активним учасником проектів на модернізацію радіолокаційних засобів цивільного призначення. Так, підприємством були створені Центри управління повітряним рухом і впроваджені окремі елементи автоматизації УВС в ряді іноземних держав. Варто відзначити, що всі системи УВС, розроблені і поставлені «Аеротехнікою», сертифіковані Державним департаментом авіаційного транспорту Міністерства транспорту України і допущені до експлуатації для обслуговування повітряного руху.
На сьогоднішній день на більш ніж тридцяти радіолокаційних позиціях по всій Україні встановлено виготовлені на НВП «Аеротехніка-МЛТ» радіолокаційні екстрактори А1000, пов'язані з різними радіолокаторами. До 2005-го року «Аеротехнікою» проведена модернізація всіх типів РЛС з аналоговим виходом, які знаходяться на озброєнні ВПС України. До 2006-го року п'ятнадцять виробів, що випускаються «Аеротехнікою», прийняті на озброєння Збройних Сил України, серед них: модернізовані РЛС П-18 і П-19, радіолокаційний екстрактор А1000М і екстрактор автоматичного знімання висоти і управління висотоміром А1000Н, автоматизовані робочі місця оператора радіолокаційного комплексу і командного пункту та інші. При цьому розробка і виробництво вказаного обладнання проводилися за відсутності будь-яких асигнувань з українського бюджету.
Можливо, однією з головних причин динамічного розвитку підприємства в нових умовах господарювання з'явився високий науково-технічний потенціал колективу, ефективний менеджмент і тверда впевненість у перспективності власних розробок. Як результат, «Аеротехніка-МЛТ» протягом двадцяти років своєї діяльності зайняла гідне місце серед світових виробників сучасної високотехнологічної, наукоємної продукції, де існує досить висока конкуренція. Компанія за роки своєї діяльності розробила і впровадила планомірну інвестиційну політику, завдяки чому була розвинена і вдосконалена власна виробнича база із замкнутим циклом виробництва, створена випробувальна лабораторія. Якість виробництва підтверджена міжнародним сертифікатом ISO 9001-2000, що дозволило підприємству вийти на зовнішні ринки, як з продукцією військового призначення, так і з виробами для системи управління повітряним рухом.


У лютому 2011 року ТОВ НВП «Аеротехніка - МЛТ» взяла участь в 10-й Міжнародній виставці та конференції «IDEX 2011» в м. Абу-Дабі. Враховуючи масштабність даного заходу та зацікавленість країн регіону продукцією підприємства, «Аеротехніка» була представлена на виставці власним стендом, а також приймала участь в роботі виставки у складі українського стенду, організатором якого виступала ДК «Укрспецекспорт». Крім того, останні розробки ТОВ НВП «Агротехніка - МЛТ» в сфері управління повітряним рухом були представлені на щорічній міжнародній виставці і конференції ATC Global, яка відбулася у березні цього року в столиці Нідерландів.


Окрім цього, «Аеротехніка» знаходиться на завершальному етапі розробки нового типу радарів під загальною назвою «Messenger». Серія «Messenger» - це 3-вимірні багатофункціональні РЛС, що працюють в S діапазоні (від 2 до 4 ГГц). Вказані РЛС будуть забезпечувати викриття, супровід, ідентифікацію наземних, морських та повітряних цілей в тому числі в автоматичному режимі (без участі оператора) на різних відстанях.

Телефони+380 44 5911575, Факс: +380 44 5911576
Адреса компанії03190, м. Київ, вул. Баумана 12
ПІБ директораЯрошенко Микола, директор

Сайт компанії Редагувати