ПАТ "ЕЛМІЗ"

ПАТ

6 лютого 1953 року постановою ЦК КПРС і РМ СРСР, на базі електромеханічних майстерень Міністерства шляхів сполучень, було створено підприємство п/я 244 (завод №679) союзного значення, підпорядковане Міністерству

оборонної промисловості,  з задачами освоєння та виробництва радіолокаційних систем в інтересах Міністерства оборони СРСР. Першою з них була радіолокаційна система виявлення місця знаходження мінометів по траєкторним вимірам польоту їх снарядів (АРСОМ).

1957-1958 рік .Освоєння «першого виробу», як називали систему управління ракети Р-12 (8К63) - одна з тяжких і героїчних сторінок в історії підприємства, яка дозволила увійти в співдружність виробників ракетно-космічної техніки.

За створення ракетного комплексу Р-12 у 1961 році підприємство було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.

1965рік. Створено Міністерство загального машинобудування СРСР. У цьому ж році наше підприємство входить у це Міністерство, його 5-е Головне управління.

З цього ж часу наше підприємство офіційно носить назву «Київський радіозавод» .

Осінь 1965 року. Київський радіозавод приступає до освоєння апаратури стикування космічних апаратів на орбіті Землі. Для цих цілей на початку 60-х років московським НДІ була створена радіотехнічна система стикування «Игла» - семипараметрична високоточна вимірювальна система, забезпечуюча пошук, взаємну орієнтацію, зближення і стикування космічних об’єктів.  30 жовтня 1967 року- перше автоматичне стикування  між двома космічними апаратами «Космос-186» і «Космос-188».  «Игла» -  апаратура взаємних вимірювань першого покоління, яка успішно працювала до 1985 року.

 Освоєння виробництва системи управління станції «Алмаз» стало ще одною крупно-масштабною роботою Київського радіозаводу, за яку 12 серпня 1976 року Київський радіозавод отримав свою другу нагороду - орден Леніна.

У 80-х роках одним із напрямків діяльності підприємства стало виробництво унікального радіонавігаційного комплексу стикування пілотних та безпілотних космічних кораблів  - «КУРС». Він дозволяє в автоматичному та автономному режимі проводити стикування цих кораблів з Міжнародною космічною станцією (МКС). Також підприємством виконувались поставки штатних приладових відсіків ракетного комплексу 3М37 морського базування.   

У  1996 році в наслідок реструктуризації виробничого об’єднання «Київський радіозавод» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України засноване  АТ «ЕЛМІЗ»  - підприємства з виробництва складної електронної техніки, систем управління та засобів автоматики на базі цифрових технологій.

АТ «ЕЛМІЗ» успішно продовжує традиції Київського Радіозаводу і залишається головним виробником системи «Курс». Веде роботи з модернізаціі системи.

За допомогою комплексу  «КУРС»  було проведено більше 150 успішних стиковок кораблів «Союз» та «Прогрес» з МКС.

2000 рік.   Освоєння виробу «Сигнал В»-  приладу для візуального виявлення відсіку космічного корабля, що спускається в темний час та в складних метеорологічних умовах.

З 2002 року підприємством розроблені і серійно випускаються індивідуальні головні світильники для шахтарів та системи освітлення, управління очисними комбайнами, електровозами.

Першим був світильник «Луч Р», потім «Світлячок Р».

2010рік.  Активні розробки в галузі створення апаратури зв'язку дозволили виготовити цифрові радіорелейні станції, в тому числі мобільну станцію тропосферного зв'язку "Дніпро 250" і станцію зв'язку "Р 4155".

Жовтень 2012року.   ПАТ «ЕЛМІЗ» отримало сертифікат про вступ до Міжнародної Федерації  Астронавтики (IAF), що стало закономірним визнанням багаторічної плідної роботи трудового колективу і підтвердило міжнародний авторитет виробника космічної техніки.

2012 рік.    Підприємство модернізує світильник «Луч Р» і створює новий головний світильник з використанням сучасних енергозберігаючих технологій "Люкс Е" та  освоює серійне виробництво головного світильнику з сигналізатором метану «Люкс СМ» , з використанням світло діодів, що використовуються в шахтах, небезпечних щодо вибухів метану і вугільного пилу. Модернізація торкнулася також систем освітлення шахтних  очисних комбайнів.

Телефони+38 044 566-87-22, Факс: +38 044 369-55-07
Адреса компанії02660, м. Київ, вул, Бориспільська, 9
ПІБ директораШумило Микола Михайлович, Голова правління

Сайт компанії Редагувати