ПАТ «Завод «Маяк»

ПАТ «Завод «Маяк»

Сфера діяльності: розробка, виготовлення, реалізація, ремонт, модернізація та утилізація озброєння і військової техніки, проведення та реалізація науково-дослідних і конструкторсько-експериментальних робіт з розробки та впровадження у виробництво нових виробів електронної техніки, в т.ч. коштів магнітного запису.

Публічне акціонерне товариство «Маяк» (ПАТ) пройшло непростий шлях становлення – від найперших виробів, котрі сучасникам видаються майже примітивними, до виробів, що синтезують злет конструк­торської думки і бездоганного виконання.

1924 р. – рішенням Всеукраїнського Центрального виконавчого Комітету у м. Києві була заснована «Перша Всеукраїнська державна чекано-гравірувальна, ювелірно-штампувальна фабрика»; 1953 р., 28 листопада – Постановою Ради Міністрів України «Музкомбінат» перейменовано у Київський завод «Радіоапаратури»;

1974 р. – наказом Міністра Радіопромисловості СРСР було організовано Київське науково-виробниче об’єднання «Маяк»;

1996 р., 12 травня - наказом Фонду державного майна України №40-АТ державне підприємство Київський завод «Маяк» перетворено у відкрите акціонерне товариство «Завод «Маяк».

2009 р., 2 березня - наказом Фонду державного майна України №148 відкрите акціонерне товариство «Завод «Маяк» перетворено у публічне акціонерне товариство «Завод «Маяк».

2012 р., вересень місяць - відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1221 про утворення Державного концерну "Укроборонпром", функції з управління державним пакетом акцій (розміром 100%) були передані ФДМУ до ДК "Укроборонпром".

На сьогоднішній день ПАТ «Завод «Маяк» - це провідне підприємство в Україні, забезпечене високоточним унікальним обладнанням та сучасними технологіями, що спеціалізується на розробці та виготовленні стрілецької зброї та її складових компонентів, ремонту та модернізації військової техніки, а також виробництві апаратури мовного оповіщення при аварійних ситуаціях військових, цивільних літаків та гелікоптерів.

Сфера діяльності підприємства:

- здійснення господарської діяльності у сфері розробки, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової техніки, військової зброї,

- проведення та реалізація науково-дослідницьких та конструкторсько-експериментальних робіт по розробці та впровадженню у виробництво нових виробів електронної техніки, в т.ч. засобів магнітного запису та ін.

З 2008 року, крім апаратури магнітного запису для бойових літаків та гелікоптерів, на яких спеціалізувався завод, було розпочато виробництво стрілецької зброї та обладнання до неї.

Підприємство розробило технічну документацію та освоїло виробництво перших вітчизняних кулеметів.

З 2008 року по 01.04.2012 року виготовлено 1752 шт., піхотних та танкових кулеметів калібру 7,62 мм.

Крім того розроблено та виготовлено спеціального обладнання (станки для встановлення кулеметів на бронетехніку), для ведення бойових дій по наземних та повітряних цілях, на загальну суму 58 000000,00 млн.грн.

Для розвитку виробництва стрілецької зброї в Україні в планах заводу розробка і впровадження в виробництво всієї лінійки стрілецької зброї, від пістолета до крупнокаліберних кулеметів та стволів до них.

Проведена модернізація автоматів АКМ в кількості 20 000 шт.

Сьогодні підприємство працює над модернізацією всієї лінійки автоматів Калашникова під сучасні оптичні і коліматорні приціли, та приціли нічного бачення в тому числі.

Так в 2012 році завершено розробку пістолетів марки “Маяк” Р-60 калібром 9 мм, штурмових гвинтівок калібру 5,45/5,56/7,62 мм. та снайперських гвинтівок калібру 308 та 338. В подальшій перспективі освоєння та виробництво легких кулеметів.

На протязі останніх 3 років відбулось технічне переозброєння підприємства з метою підвищення техніко-економічного рівня виробництва, на основі впровадження передової техніки та технології, механізації і автоматизації виробництва, модернізації та заміни застарілого і фізично зношеного устаткування новим, більш продуктивним, на що було затрачено понад 20 млн. гривень.

Протягом останніх 10 років відбулося збільшення об’ємів виробництва в середньому на 32% щорічно, забезпечуючи стабільне фінансове становище підприємства.

ПАТ «Завод «Маяк» зумів зберегти трудовий колектив, його сильне й потужне ядро. Створилися трудові династії, багато молоді поповнило робітничий колектив, тому поняття «Заводчанин» для них рідне.

Телефони+38 (044) 461-81-05, 461-81-07, 461-81-09,
Адреса компанії04073, м. Київ, просп. Московський, 8
ПІБ директораПерегудов Олександр Миколайович, Голова правління - Генеральний директор

Сайт компанії Редагувати